The Venture ottoman has a dramatic and inspiring aesthetic and perfectly complements the Venture chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Venture |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.78 |
| Carton Weight | 29 lb |
| Product Weight | 29 lb |
| Carton Volume | 6.780 |
| Carton Weight | 29.000 lb |

Reviews
There are no reviews yet.