Its round bun feet and welt cording make the Preston ottoman a perfect match to several pieces in the Preston group.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Preston |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 9.15 |
| Carton Weight | 30 lb |
| Product Weight | 30 lb |
| Carton Volume | 9.150 |
| Carton Weight | 30.000 lb |

Reviews
There are no reviews yet.