With its welt cording and block legs, the Main Street ottoman perfectly complements the Main Street chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Main Street |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Valencia (V) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.75 |
| Carton Weight | 37 lb |
| Product Weight | 37 lb |
| Carton Volume | 6.750 |
| Carton Weight | 37.000 lb |

Reviews
There are no reviews yet.