Design & Make It Yours
Work with our trained specialists to create your ideal furniture piece and find the perfect unique style for your living space.
"*" indicates required fields
Starting at
Call For Pricing: (973) 927-7100
The Lottie ottoman, the missing piece to your elegant living room. Perched atop a durable 5-layer wood frame, this ottoman brings utility and style. With the added flair of a skirt trim, this ottoman is a showstopper. Match the rest of your collection with your choice of fabric, including performance and sustainability options. Adorned with a small, welt detail, this ottoman is sure to complete your elevated living room. Bring a bit more elegance to your everyday life, with the Lottie ottoman.
| Fabric | Yes |
|---|
| Collection | Lottie |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Seat Constructions | Attached |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Product Weight | 25 lb |
| Carton Volume | 6.781 |
| Carton Weight | 25.000 lb |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Lottie |
| Features | Fabric |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times. In the unlikely event of an error, we will be happy to make an appropriate accommodation or promptly refund your order.
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Available on backorder
Design tips for your home and more!
"*" indicates required fields
Work with our trained specialists to create your ideal furniture piece and find the perfect unique style for your living space.
"*" indicates required fields
No account yet?
Create an Account
Reviews
There are no reviews yet.