The Lennox ottoman has a touch of art-deco flair and complements the Lennox chair.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Lennox |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Standard Nailhead Trim | Black Nickel (D) |
| Nailhead Trim Options | Antique Bronze, Antique Gold, Black Nickel, and Soft Pewter |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 6.53 |
| Carton Weight | 26 lb |
| Product Weight | 26 lb |
| Carton Volume | 6.530 |
| Carton Weight | 26.000 lb |

Reviews
There are no reviews yet.